Artykuł sponsorowany

Czym jest lipofilling i kiedy warto zdecydować się na ten zabieg?

Czym jest lipofilling i kiedy warto zdecydować się na ten zabieg?

Lipofilling to innowacyjna metoda medycyny estetycznej, która zdobywa coraz większą popularność wśród pacjentów poszukujących naturalnych i trwałych efektów poprawy wyglądu. Zabieg polega na przeszczepieniu własnej tkanki tłuszczowej pacjenta w miejsca wymagające korekty, co pozwala na uzyskanie młodszego i pełniejszego wyglądu. Warto zastanowić się nad tym zabiegiem, jeśli chcemy poprawić kontury twarzy, powiększyć piersi czy pośladki, a także zredukować zmarszczki czy blizny.

Proces lipofillingu - jak to działa?

Lipofilling to proces, który składa się z trzech etapów. Pierwszym z nich jest liposukcja, czyli usunięcie nadmiaru tłuszczu z określonych partii ciała pacjenta. Następnie tłuszcz ten jest oczyszczany i przygotowywany do przeszczepienia. Ostatnim etapem jest właściwy lipofilling, polegający na wstrzyknięciu oczyszczonej tkanki tłuszczowej w miejsca wymagające korekty. Warto dodać, że zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, a czas jego trwania zależy od ilości przeszczepianego tłuszczu oraz obszaru, który ma zostać poddany korekcie.

Kiedy warto zdecydować się na lipofilling?

Lipofilling w Częstochowie to zabieg, który może być stosowany w różnych przypadkach. Przede wszystkim warto rozważyć go, gdy chcemy poprawić owal twarzy, zredukować zmarszczki czy wypełnić bruzdy nosowo-wargowe. Zabieg ten jest także doskonałym rozwiązaniem dla osób pragnących powiększyć piersi czy pośladki, ale obawiających się wszczepienia implantów. Lipofilling może być również stosowany w celu poprawy wyglądu blizn czy ubytków tłuszczowych po urazach czy operacjach. Warto jednak pamiętać, że zabieg nie jest odpowiedni dla każdego - przed jego wykonaniem konieczna jest konsultacja z lekarzem specjalistą.

Lipofilling - zalety i ryzyko zabiegu

Jedną z największych zalet lipofillingu jest fakt, że wykorzystuje się w nim własną tkankę tłuszczową pacjenta, co minimalizuje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych czy odrzucenia przeszczepu. Ponadto zabieg daje naturalny i trwały efekt, a efekty uboczne są zwykle niewielkie i przejściowe. Wśród potencjalnych ryzyk zabiegu można wymienić nierównomierne rozłożenie tkanki tłuszczowej, zbyt małą ilość przeszczepionego tłuszczu czy wystąpienie infekcji. Dlatego ważne jest, aby lipofilling był wykonywany przez doświadczonego lekarza specjalistę, który dokładnie oceni stan zdrowia pacjenta i dobierze odpowiednią metodę zabiegu.